Loodusmaja õpilaste õppekäik Jõgevamaale Kalevipoja Kotta

Loodusmaja õpilaste õppekäik Jõgevamaale Kalevipoja Kotta

27. septembri pealelõunal asus 34 Loodusmaja õpilast ja 4 õpetajat teele Jõgevamaale, et Kalevipoja Kojas saada osa vahvast sügismatkast ja Vahur Sepa looduskoolitusest. Ilmataat soosis igati meie väljasõitu ning matk läbi päikeselise sügisvärvides metsa kulges ladusalt. Tegime tutvust puude-põõsastega ning õppisime mürgiseid ning söödavaid marju tundma. Lapsed said teada, et maikellukese ning paakspuu viljad ei passi suhu pista, mustikas, sinikas ja pohl aga küll. Viimast võimalust ei jäetud kasutamata ja kõik soovijad said isu punavatest pohladest täis süüa. Vaatasime ka raja ümbruses leiduvaid seeni ning  arutlesime, millised neist sobivad söögilauale, millistest aga mürgisuse tõttu eemale peab hoidma. Lapsed uudistasid huviga soomustindikuid, millest kirjutamiseks sobivat tinti saab teha. Matkarajal kohtasime ka rästikut, kes samuti oli tulnud nautima sügiseselt sooja päeva ja sugugi ei hoolinud sellest, et ussimaarjapäev ehk ussi urguminemise päev juba  ammu möödas oli.

Matka lõpetasime RMK Uuetee lõkkekohas, kus Vahuri usin abiline oli meile valmis seadnud väljapaneku Eestis elavate metsloomade nahkadest. Lapsed jagati meeskondadeks ning lahti läks palju põnevust pakkunud äraarvamismäng. Kõik meeskonnad olid väga tublid. Kõige rohkem segadust tekitasid väikeste kiskjate metsnugise, tuhkru ja mingi nahad. Peale tulemuste teatavakstegemist rääkis Vahur kõigist loomadest ka lähemalt ning tutvustas nende elukombeid. Peale nahkade ülevaatamist said lapsed näha ka koljusid ja sarvi ning kõige lõpuks rääkis Vahur ka loomade peibutamisest erinevate  vilede abil.

Matkalt ei puudunud ka meeleolukas piknik ning auhinnakommidega maiustamine.

Suur tänu Vahur Sepale õpetliku matka ning koolitus eest, Elo Hermannile suurepäraste fotode eest ning Loodusmaja koordinaatorile Tiina Lillelehele, kes meile õppekäigu korraldas!

Aire Orula

Loodusmaja õpetaja