Zooloogiaring

Zooloogiaring on mõeldud neile agaratele, kes soovivad loomariigi tundmaõppimise põhjalikult ette võtta. Uurimis- ja vaatlusülesanded viivad meid mitmekesise loomariigi sügavustesse ja vastuseid saavad mitmed küsimused: Kas vares on laululind, kuidas saab saba järgi halljänest ja valgejänest eristada, mis loomad on õunauss, hernesuss ja pähkliuss, kuidas putukaid püüda ja liblikaid sirutada,  mis põhjustel võivad orangutanid loodusest välja surra, milliseid jälgi jätavad loomad?

 


Kellele? 1.-12. klassi õpilastele

Kus? TÜ loodusmuuseumi õppeklass Vanemuise 46, ruum 248

Kes? õpetaja Aivo Tamm

Millal? Vaata täpsemalt tunniplaanist

Mida teeme?

  • Igal kohtumisel võetakse luubi alla erinev loom või loomarühma. Teemade ring on lai – alates imepisikestest putukatest ja lõpetades suurte imetajatega Eestist ja mujalt maailmast.
  • Lisaks loodusmuuseumi eksponaatidele saame kasutada õppekogusid, uurida putukaid ja limuste kodasid, erinevate loomade nahku, luid ja koljusid ning tegevusjälgi.
  • Uurime mikroskoopidega väiksemate loomade kehaosi ja vees elavaid loomi.
  • Vaatame üheskoos harivaid filme loomadest.
  • Koostame ise referaate ja ettekandeid ning teeme väiksemaid uurimustöid.
  • Suvel ja talvel käime vanemate õpilastega mitmepäevastel ekskursioonidel ja välipraktikumidel, väiksematega võtame osa loodusmaja laagritest.

Jälgi huviringi tegemisi ka nende kodulehe ja Facebooki lehe kaudu: https://www.facebook.com/zooloogiaring/

**************************************************************************************

Kellele? 4.-6. klassi õpilastele

Kus? Tartu loodusmajas, Lille 10, laboris (venekeelne ring)

Kes? õpetaja Ljudmila Võsotskaja

Millal? Vaata täpsemalt tunniplaanist

Mida teeme?

Если у Вас дома нет возможности иметь кролика,  хомячка или морскую свинку, запишите ребенка в зоологический кружок (4.-6. класс) на русском языке.

  • В кружке дети знакомятся с правилами ухода за домашними животными, что нужно знать, прежде, чем завести домашнего питомца. Ухаживают за животными, кормят, играют с ними.
  • Мы изучаем следы животных и птиц Эстонии, поведение, инстинкты, особенности строения.  Учимся определять голоса птиц и слушать природу. Ездим в учебные лагеря и на экскурсии (в лес и на болота).
  • Если ребенок любит животных и хочет узнать о них больше, пусть приходит в нашу школу природы.