Üleminekuõhtu filmiõhtu: Toit linnaruumis 18.04.2018

Tartu Loodusmaja ja Elav Tartu Liikumine korraldavad 2018. aastal Üleminekuõhtute sarja Tartu Loodusmajas, Lille 10. Iga kuu kolmandal kolmapäeval toimuvad üritused, kuhu kõik on oodatud.

Järgmine Elava Tartu igakuine kokkusaamine toimub Toidu-urbanismi konverentsi raames. Meid ootavad kahe filmi vaatamine, arutelu ning igakuine uudisring. Repertuaaris on Aljona Suržikova film ‘’Not my land’’ ning Jildou Friso lühifilm "Harvesting Happiness’’ (inglise subtiitritega). Mõlema filmi kirjeldused leiad allolevas tekstis.

Üritus on tasuta.

*****************************************

'Not my land' 
"Mitte minu maa' ehk 'Suur-Sõjamäe':

Filmi tegevus toimub Tallinnas Suur-Sõjamäe aianduskoperatiivi maadel. Kõiki meie filmi tegelasi viib kokku ja lahku see koht, kuhu A. Sommerlingi nimeline sovhoos andis 30 aastat tagasi Dvigateli tehasele 20. aastaks rendile soo Suur-Sõjamäel. Tehas andis oma töötajatele võimaluse rajada endale seal väike maalapp. Inimesed võtsid asja südamega ja rajasid sinna endale ka väikesed suvilad, kuigi maakasutusvõimalus anti neile lühikeseks ajaks. Kuid nagu ikka, jäävad just paljud ajutised asjad kauaks püsima. Seal puudub elekter ja puhas vesi, 100 meetri kaugusel maanduvad tugevat müra tegevad lennukid.

Filmi peategelased on Suur-Sõjamäe aiamaade "ajutised" kasutajad, kellel nüüd palutakse see maa vabastada. Üks ja seesama olukord avab erineval moel inimeste iseloomusid ja nende rolle ühikonnas ning näitab ilmekalt erinevaid ajaloolisi tõekspidamisi.

Režissöör: Aljona Surzhikova
Produtsent: Sergei Trofimov
Tootja: Diafilm OÜ

*****************************************

'Harvesting Happiness'
'Õnne kogumine'

Dokumentaalfilm räägib Kogukondlikult Toetatavast Põllumajandusest (CSA) Hollandis. Filmis tutvustatakse kuut edukat põllumeest, kellest igaüks asutas enda CSA ehk Kogukondlikult Toetatava Põllumajanduse mudeli. Film on inspireeritud kolmandast Euroopa CSA konverentsist Ostravas, Tšehhis, (september 2016) pärast mida antud dokumentaalfilm sai loodud näitamaks, kuidas näeb CSA välja Hollandis.
Filmi autor: Jildou Friso.

Kohal on Jeroen de Vries, maastikuarhitekt Le:Notre Instituudist (Holland), kes on valmis vastama küsimustele filmi ning Hollandi lähenemisele Kogukondlikult Toetatava Põllumajanduse kohta.
Toidu-urbanismi konverentsi info: https://foodurbanism.wixsite.com/foodurbanismtartu

*****************************************
Üritust korraldavad:
Jildou, Diafilm OÜ, Elav Tartu Liikumine, Tartu Toidu-urbanismi konverents, Tartu Loodusmaja

Üritust toetab:
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Elav Tartu on kodanikeliikumise võrgustik, mis ühendab inimesi, kes on teadlikud sellest, et elava ja jätkusuutliku linna loomine on kodanike enda kätes. 
Algatus on inspireeritud ülemaailmsest liikumisest ‘’Towns in transition’’ -www.transitionnetwork.org