Tartu loodusmaja loodusfestivalil 13.-16.06.2018


13.-16. juunil 2018 toimub Tartus loodusfestival!

13. juuni

  • Loodusfestivali avapäeval ootavad loodusmaja mobiilse infopunkti töötajad teid kesklinna parki töötubades osalema. Tartu loodusmaja telgis saab taaskasutatavatest materjalidest sääskede peletamiseks meisterdada omaenda sääsepilli. Lisaks jagavad loodusmaja töötajad infot sellest, kuhu viia oma üleliigsed jäätmed ning saab proovida osavust jäätmete sorteerimises. Meisterdamine loodusmaja telgis on tasuta! Töötoad toimuvad 14-18.00 Tartu kesklinna pargis. 

Tartu loodusmaja töötuba toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

13.-15. juuni

Igal päeval näidatakse Tartu loodusmajas (Lille 10) kaht loodusfilmi algusega kell 18:00. 

Filmiõhtud on tasuta, toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

  • Näitus ""Sääskedega sõjas ja rahus"

Sagadi metsamuuseumi sääseteemaline näitus on Tartu loodusmajas Lille 10 avatud 1.juunist – 2. augustini 2018

Näituse tutvustab sääskede ehitust, eluviisi, mitmekesisust, nende elu ja rolli looduses, samuti sääskede ning inimeste suhteid. Näitusel saab vaadata, kuulata, lugeda, mängida „Sääsetsirkust“ jt mänge, mõistatada ja uurida sääski suurenduse all. Näitusele tulles peaks arvestama, et külastus võib mõjutada teie suhtumist sääserahvasse… 

Näitus valmis tuntud bioloogi ja sääsesõbra Urmas Tartese eestvedamisel, kellelt on pärit tekstid, enamus fotosid ning videomaterjal. Näituse vormis vaataja jaoks RMK Sagadi metsakeskuse tellimusel loovagentuur Pult.

Tartu loodusmaja majapiletiga 2.-/3.-

  • 1.-3. klasside lõpetanud loodusesõbrad on oodatud Tartu loodusmajja linnalaagrisse!

Täpsema info leiab SIIT!