Tartu loodusmaja kalastuslaager 25.-27. juunil

Hea kalastussõber!
 
Tartu loodusmaja kalastuslaagerlaager 3.-9. klassi õpilastele toimub 25.06-27.06.2018 Alam-Pedja looduskaitsealal, Emajõe ääres, ööbimine Palupõhja looduskoolis. 

Laagris on suur osa praktilisel kalapüügil nii kaldalt kui paadist, toimub ööpüük ja varahommikune kalastusretk. Lisaks paranenud kalapüügioskustele ja mõnusale tegevusele suvises looduses, saavad osalejad teadmisi ümbritseva looduse elustikust, Eesti levinumatest kalaliikidest, kalade bioloogiast, erinevate püügivahendite kasutamisest ja hooldamisest, kalatoitude valmistamisest, keskkonnasõbralikust eluviisist ja veeohutusest. Juhendajateks on kogenud kalamehed Lõuna-Eesti Kalastajate Klubist.
 
Püügiviisidest praktiseerime õngitsemist, spinningupüüki ja püüki põhjaõngega. Kel on isiklik varustus, võiksid kaasa võtta lihtkäsiõnge või käsiõnge ja spinningu ning neile juurdekuuluvad tarvikud. Kel isiklik varustus puudub, saab selle laenata juhendajatelt. 
 
Kui lapsel on püsivam kalastushuvi, soovitame soetada isiklikud püügivahendid. Soovituslik lihtkäsiõnge pikkus on 4 meetrit, siis jõuab seda käes hoida ja ulatub püüdma kaldast veidi kaugemale. Õngele peab rakendama tamiili (kuni 1,5 korda õngeridva pikkus), millel on ujuk, raskus ja konks. Niisuguse õngekomplekti saab kalastuspoest ca 10 euroga. 

Püügivalmis universiaalne spinning koosneb spinninguridvast, mis on 1,8 - 2,4 meetrit pikk (jälgida lapse pikkust ja võimeid). Selle küljes on rull, kus peal tamiil (haugipüügiks soovituslikult 0,25 - 0,32 mm). Varustusse kuulub veel tross, mis rakendatakse tamiili ja landi vahele, et kaitsta tamiili haugi teravate hammaste eest. Ja muidugi landid, mida võiks olla erinevaid. Emajõel töötavad väga hästi ka odavad "kummikad", mille kaotsiminek ei tekita suurt rahalist kahju. Niisuguse lihtsama aga täiesti töökindla komplekti saab kalastuspoest vähem kui 50 euroga. 

Laagris osalemise tasu on 30€.

Laagrisse on vajalik kaasa võtta ilmastikukindlad riided-jalanõud, pesemisvahendid, ööbimiseks vajalik magamiskott ja padjapüür.

Kindlasti on vajalik eelnev registreerimine. Registreerimiseks saatke aadressil maris.metsaelu@gmail.com või maris.magi@tartuloodusmaja.ee  järgmised andmed: osaleja nimi, vanus ja telefoninumber ning lapsevanema nimi, telefoninumber ja meiliaadress.

Laagri osalustasu palume maksta pangaülekandega (NB! Palun oodake enne ära registreerumise kinnitus):
SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Swedbank IBAN EE682200221019698363
Selgitus: lapse nimi, Palupõhja kalastuslaager

Keskkonnasäästlike harrastuskalapüügi laagrite toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Meie kalastuslaagreid tunnustati 2017. aastal Keskkonnakäpa auhinnaga õnneliku õppe ja Rahva lemmiku kategooriates!

Lisainfo:
Maris Mägi
maris.metsaelu@gmail.com  
5152884