Kutsume: 12.-13. aprill 2018 ERMi Õpilaste Teadusfestivalile

 

**********************************************************************
Mis? Õpilaste Teadusfestival

Millal? 12.-13.aprill 2018
Kus? Tartus, Eesti Rahva Muuseumis 
Ürituse info Facebookis

Õpilasfestivali külastus TASUTA!

 ***********************************************************************

Õpilaste Teadusfestival (ÕTF) on pidu kõikidele lastele ja õpilastele, õpetajatele
ja lapsevanematele. Ürituse peakorraldaja on Eesti Teadusagentuur ning sellel aastal aitab festivali keskkonnasõbralikumalt korraldada Tartu Loodusmaja Eesti-Läti koostööprojekti “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” toel.

***

Kutsume festivali külastama kõiki, kel teadus- või uurimishuvi ning kes ühel või teisel moel õpilasteadusest huvitatud on!

Festivalil saab laval näha teadusteatrite etendusi, osaleda teadustöötubades ning vaadata, mida põnevat teavad uurimisest algklasside lapsed. Esinevad posterettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad, kelle hulgast valitakse välja riiklike preemiate ja eriauhindade saajad, mida annavad välja ülikoolid jt teadusasutused ning ettevõtted. Ka külastajad saavad oma lemmiku valida!

Konkursi parimate autasustamine 13.04 kell 14 (avatud külalistele)
Toimumise koht: Tartu, Eesti rahva muuseum 

Üritus on TASUTA!
Rohkem infot: www.etag.ee/teadusfestival

Vaata ka 2016. a Õpilaste Teadusfestivali videot!

***

Soovid täpsemalt teada, milliste tegevustega aitab Tartu loodusmaja festivali rohelisemaks muuta?

  • (Elektri)energiakeskus - alal on kokku 6 generaatorratast, mille abil saab keskkonnasõbralikult laadida nii oma telefoni kui püüda keema ajada vett. Uurida saab, kust ja kuidas see elekter siis ikkagi tuleb ning oma nahal proovida, kui kerge või raske selline telefonilaadimine on. Generaatorrataste juures olevad stendid aitavad osalejatel energiateemasse paremini sisse saada. Korraldame osalejate vahel ka võistlusi!

  • Jäätmete sorteerimiskeskus - lisaks sellele, et festivalialal saab oma tekkinud jäätmed sorteerida vastavalt jäätme liigile, pakume võimalust saada jäätmete sorteerimise osas veel suuremaks professionaaliks. Tule ja õpi meie juures sorteerimist ning uuri, mis jäätmetest edasi saab!

  • Külastaja saab vastata erinevatele küsimustele ning mõtiskleda, millne on meie argipäevase tegevuse mõju keskkonnale, kas ühekordsed tooted on mõistlikud või mõttetud ning millised on keskkonnasõbralikud eluviisid. 

 

***
Soovid vabatahtlikuna kaasa aidata? 
Võta meiega ühendust (eeva . vadi (ät) gmail . com) ja anna endast märku hiljemalt 20.03.2018!

 

 Projekti "Keskkonnasõbralikud üritused" toetab Interreg Eesti-Läti programm. 

 

See veebileht väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada