Looduskirjelduse seminar Tartu loodusmajas 14.03

Sel kolmapäeval kell 18 tuleb loodusmajas arutluse alla tõeline maiuspala: Karl Eerme "Õngelatiga mööda Võrumaad" (1935).

Karl Eerme (s. Ehrmann, 1905-1975) oli eesti literaat ja luuletaja, kes andis esimese vabariigi ajal välja mitmed luulekogusid, romaane ja jutustusi, kuid osales Teises maailmasõjas Saksa armee koosseisus, deserteerus ning ei naasnudki enam iial kodumaale, vaid elas elu lõpuosa Kanadas. Jutukogumik "Õngelatiga mööda Võrumaad" koondab parimaid kirjanduslikke kalamehejutte, mida Eestist leida võib.

***

Looduskirjeldus tuleb taas! Olete oodatud osalema inspireerivates seminarides, mille käigus saab igaüks tutvuda tuntud ja tundmatute looduskirjandustekstidega, kohtuda oma ala spetsialistidega, küsida keelel tulitavaid küsimusi, ja mis kõige olulisem, avaldada oma arvamust nii kirjandusest kui ka loodusest. Kuna eelmise seminarisarja käigus selgus, et ilukirjanduses tegutseb ootamatult palju kalu ja linde, võtame nad n-ö luubi alla. Millised kalad ja linnud esinevad tekstides enim? Kas need loomad on vaid taustal või on neil ehk olulisem, kandevgi roll?
Uurime, kas ilukirjanduse kasutusvõimalusi saaks laiendada. Seepärast on kutsutud kalastajad ja ornitoloogid, luuletajad ja prosaistid, ärimehed ja kirjandusteadlased, kes kõik pakuvad oma unikaalse vaate looduskirjeldusele ilukirjanduses. Kas ilukirjandus on vaid ilu jaoks? Mida arvavad spetsialistid?
Kõik osalejad on oodatud kaasa rääkima, tegu ei ole vaid ettekannetega. Seminarid on mõeldud kõikidele loodus- ja kirjandushuvilistele ning ka asjatundjatele, kes sooviksid mõtiskleda looduse, kirjanduse, looduskirjelduse võimaluste ja erinevate žanrite üle. Loetakse nii kodumaiseid kui ka maailmakirjanduse (kuld)varamusse kuuluvaid tekstikatkendeid ning arutletakse nende üle ühiselt. Seminare juhib Kaisa Maria Ling.

***

Toimumisajad: 14.03, 28.03, 28.04

Toimumiskoht: Tartu loodusmaja (Lille 10).

Korraldajad: Eesti Kirjanduse Selts ja Tartu loodusmaja.

Loe veel: Facebook

või Kultuuriaken

Lisainfo ja tekstid: kaisamaria.de.la@gmail.com