Tartu loodusmaja selle suve näitused puudutavad puud

NÄITUS „PUIT MEISTRI KÄE ALL“

Meelis Kihulane jõudis rahvusliku puutöö juurde kuus aastat tagasi, olles enne seda 20 aastat restauraatorina töötanud. Rahvuslik puutöö on hääbuv ja Meelis on võtnud oma südameasjaks muuseumieksponaatide elluäratamise ning traditsiooniliste oskuste edasiandmise.

Näitusel saab vaadata, mida kõike käte ja traditsiooniliste töövahendite ja –võtetega puust võluda annab. Lisaks saab tutvuda ka meie tavalisemate tarbepuudega.

Avatud: 15. juuni-25. august 2017

Kohtumine autoriga ja näituse lõpetamine   24. august kell 18

**********

NÄITUS ALEPÕLLUNDUSEST „KUI PÕLLUD PÕLESID“

Aleviljelus on olnud ajalooliselt oluline viljelusliik ning eriti Lõuna-Eestis meie talupojaelulaadi lahutamatu osa. Tänapäeva inimesed seostavad tuleviljelust pigem ürgajaga ega tea, et aletamist esines veel 20. sajandi algusaastailgi.

Näitus tutvustab üht Eestis aastatuhandete jooksul kasutusel olnud maakasutusviisi. Näitusel saab teada, kuidas ja miks on Eestis alet põletatud ning teha tutvust alepõletuse eksperimendi kui mineviku maakasutuse uurimise viisiga. Näha saab, kuidas on alepõllundus mõjutanud inimeste elu ja maastikke nende ümber ning õppida märkama senini äratuntavaid objekte maastikul, mis annavad tunnistust kunagiste alepõldude asupaigast.

2007. aastast alates on Karula rahvuspargi alal korraldatud alepõllunduse eksperimente, et selle maakasutusviisi kohta rohkem teada saada. Näitusel tutvustatakse selle katse käiku ja tulemusi.

Näitus on valminud Eesti Rahva Muuseumi, Valga muuseumi, Kultuuriteooria tippkeskuse ja Tallinna Ülikooli ajaloo instituudi koostöös.

Avatud: 15. juuni-31. august 2017

**********

Lisaks näitustele avatud avastusrada „PUUTEPUNKTID PUUGA“, kus on võimalik tutvust teha loodusmaja pargis ja talveaias kasvavate puudega, loodusmaja ehituses ja igapäevastes tegemistes kasutatud puudega, uurida puude ja seente suhteid, mängida puises mängunurgas, lugeda aastarõngaid ja uurida enda sidet puuga.

**********

ALO PÕLDMÄE LOODUSFOTODE NÄITUS „ÖISED POLAARPÄEVA KASED" JA "MUUSIKALINE NEERUTI"

Loe näituse kohta lähemalt SIIT!

Avatud: 15. juuni-12. august 2017

**********

PIRET KULLERKUPU MAALINÄITUS „METSAGA JA METSATA“

Pireti maalid puudest on väga isiklikud, ausad ja lummavad. Autorist täpsemalt: http://www.piretkullerkupp.com/

Avatud: 14. august-20. september 2017

 **********

Näitusi saab vaadata:

Tartu loodusmajas Lille 10

T-R 10-18

L- 11-16