Rohelise Tee Õhtu: Kuidas korraldada keskkonnasõbralikku üritust? 16.11.2016

Kolmapäeval, 16.11.2016
kl 18.00
Tartu loodusmajas
Lille 10

Tartu kui Eesti suuruselt teine linn on võõrustajaks paljudele kokkusaamistele, millest igaühe taga võib aimata suurt jookide ja toidu tarbimist, transpordikulutusi, materjalikasutust, jäätmeteket. Ühe inimese kohta on kõik see kokkuvõttes tohutu mõju meie linnale ja tohutu mõju keskkonnale. Teisalt on suured kokkusaamised aga suurepäraseks paigaks, kus keskkonnasäästliku sõnumit levitada ning säästlike ressursikasutusi järgides heaks eeskujuks olla.

Seekordsel seminaril jagame nii üldisemaid kui ka konkreetsemaid ideid, kuidas korraldada üht suurema osalejaskonnaga üritust, olgu selleks siis seminar, konverents, koolitus, vms, võimalikult keskkonnasäästlikult.

ESMAKORDSELT tuleb tutvustamisele ahjusoe praktiline (digitaalsel kujul) käsiraamat "Keskkonnasõbralike kohtumiste ja ürituste korraldamine Tartus"! Käsiraamatu eesmärgiks on teha nähtavaks keskkonnasõbralike korraldusmeetmete võimalused Tartu piirkonnas. Raamatust võiksid enda jaoks sobivaid ideid leida nii riigiasutused, ettevõtted kui ka MTÜ-d, nii ametlike kui ka vähem ametlike kokkusaamiste korraldajad.

Millised Tartus asuvad avalikud hooned on kõige-kõige keskkonnasõbralikumad? Aga majutusasutused? Kus pakutakse maitsvat vegan-cateringi? Kuidas on Tartus 'roheliste' transpordivõimalustega? Mida teha toiduülejääkidega? Neile küsimustele on käsiraamatus ka juba vastustega algust tehtud, aga äkki on vastuseid veel! Ja kui Sina neid tead, siis meeleldi lisame info (varsti avalikuks minevasse) käsiraamatusse juurde.

Üritus on kõigile tasuta, võta sõber kaasa ja tule arutlema! Meelte aktiviseerimiseks pakume ka ökoküpsiseid ning muidugi - rohelist teed.

Rohelise Tee Õhtut korraldab Eesti Roheline Liikumine koostöös Tartu loodusmajaga.  Rohelise Tee Õhtut toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu linn ja Põhjala Teetalu.