Rohelise Tee Õhtu- Kuidas elad, Eesti väikepõllupidaja?

Rohelise Tee Õhtu

Kolmapäeval 23. märts kell 18.00

Tartu loodusmajas Lille 10

 

Seekordse Rohelise Tee Õhtu peategelaseks on Eesti VÄIKEPÕLLUPIDAJA. Erinevate osapoolte esindajatena on seminaril kohal väiketalunik Tanel Prits, talukaupu vahendav õpilasfirma SIBIS ning Maaeluministeeriumi esindajad Mai Talvik ja Marko Gorban.

Paljudel meist on vanaema, vanaisa, ema, isa, tädi või onu, kelle kodu ümber lokkasid veel mõniteist aastat tagasi mitmete hektarite jagu tera- ja köögiviljapõlde ning alati oli kaubal turgu ning alati olid salved keldris ja kuivatis kevadeks saagist tühjaks müüdud.

Meediat jälgides näib, et täna on väikepõllumeestel tegutsemine ja hakkamasaamine kaunis keeruliseks muutunud. Aastal 2015 korraldasid Eesti põllumehed Toompeal protesti oma õiguste kaitseks, sama on tehtud ka paljudes teistes Euroopa riikides. Mis on aastatega Eesti väikepõllumehe tegevuses muutunud ja miks, mille eest ja mille vastu täpsemalt võideldakse? Mis suunas tegeletakse ja on tegeletud sel teemal riiklikul tasandil? Kust saada abi konkurentsis püsimiseks?

Rohelise Tee Õhtu on TASUTA! Külalised saavad end kostitada tee ja pirukatega. Võta kindlasti kaasa ka sularaha, sest kohapeal saab endale talukaupa koju kaasa osta.

Rohelise Tee Õhtut korraldab Eesti Roheline Liikumine koostöös Tartu loodusmajaga. Tartu üritustesarja toetavad Tartu linn ja Põhjala Teetalu.