Rohelise Tee Õhtu: Vihmaussikompostrid ja kodune jäätmekäitlus

Kolmapäeval, 4. veebruaril 2015
Kell 18
Tartu loodusmajas, Lille 10

Eesti Roheline Liikumine ja Tartu loodusmaja kutsuvad sind Rohelise Tee Õhtule. Tegu on huvitava vestlusõhtute sarjaga keskkonnast hoolivatele ja meie planeedi tuleviku vastu huvi tundvatele inimestele. Seekordseks aruteluteemaks on jäätmekäitlus kodumajapidamises, lähemalt räägitakse ja tutvustatakse vihmaussi- ehk vermikompostrit. Teemat tuleb tutvustama Markko Mäll, Eesti esimene ussikaupleja.
Mida teha toidujäätmetega või kohvipaksuga? Kas lihtsalt prügikasti visata või hoopis sorteerida? Kasulikum ja ökoloogilisem on pidada toas sõbralikke koduloomi: sõnnikuusse, kes töötlevad orgaanilise aine väärtuslikuks kompostiks. Mujal maailmas on vihmausside abil komposti valmistamine (vermikompostimine) väga levinud, Eestis aga alles lapsekingades. Kindlasti on ka paljud tartlased tundnud huvi biojäätmete sorteerimise vastu, kahjuks hetkel korteriinimestel selleks võimalused puuduvad, ussikomposter on hea lahendus biojäätmetest lahtisaamiseks.
Tule kohale ja vaata oma silmaga, milline näeb välja ja kuidas toimib üks ussikomposter. Kohapeal saab ka endale koju ussikompostri osta.

Oma osalemisest saad teada anda siin

Üritus on tasuta, pakume kõigile kohaletulnutele sooja ja kosutavat teed.

Lisainfo:
Meriliis Kotkas
Eesti Roheline Liikumine
meriliis@roheline.ee
(+372) 58155156
http://roheline.ee/