Keskkonnabuss Põlvamaal: energiasäästunädala eri! 16.10.2013 KOHAD TÄIS!

Laupäeval, 16. novembril kutsume huvilisi energiasäästunädala raames keskkonnabussi ekskursioonile Räpinasse, kus külastame Põlvamaa keskkonnamaja jäätmeteemalist õppeklassi ja Räpina Paberivabrikut.

Kõik kohad on täis!


Jäätmeteemalises õppeklassis saab tervikliku ülevaate jäätmete tekkimisest ja sortimisest, kogumisest ja vedamisest, taaskasutamisest, biokäitlusest, põletamisest ja prügilasse ladestamisest. Õppetöö praktilist poolt toetavad videoklipid jäätmetest ning arvukad tootenäidised. Kätt on võimalik harjutada prügisortimismängus, UV-lambi abil saab määrata plasti liiki ning vaadata, kuidas veega täidetud purgis kihistuvad eri tihedusega plastid. Jäätmevoo kulgu ja prügila ehitust selgitavad maketid. Kompostimist saab õppida arvutiprogrammi abil, kuid seda on võimalik lähemalt uurida toa-vihmausskompostris. Orgaanilise aine lagundajaid kompostitoormes saab vaadelda binokulaaride abil.

Põlvamaa keskkonnamajast saab lähemalt lugeda siit.

AS Räpina Paberivabrik on arenev paberitootmisettevõte, mis kasutab toorainena vaid Eestist kogutud vanapaberit. Tootmises on vabriku eesmärk ühendada kaasaegne ja loodussõbralik tehnoloogia ning ettevõtte ligi 300-aastane töökogemus. Toodetakse erinevaid pabereid ja pappe, millest valmistatakse kvaliteetseid, taaskäideldavaid ja kasutajate vajadustele sobivaid pakkenurki, kunsti- ning kontoritarbeid.

Räpina Paberivabrikust saab lähemalt lugeda siit.  

Väljasõit toimub 16. novembril kell 9.00 Vanemuise alumisest parklast. Tagasi Tartus oleme hiljemalt  kell 16.00. Vajalik looduses liikumiseks sobiv ning ilmastikule vastav riietus ning jalanõud.

Osalejatele on ette nähtud soe lõunasöök.

Registreerumine alates 1. novembrist telefonil 736 6120 või e-posti aadressil info@teec.ee.

Osalustasu täiskasvanutele 6 eurot, koolilastele 3 eurot, eelkooliealised tasuta.

Keskkonnabussi sõite toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Kati Kekkonen
tel 736 6120
e-post: info@teec.ee
www.teec.ee