Ehtekunsti näitus „TELEFON“ kuni 16.11.2017

Ehtekunstnikud Katrin Veegen ja Kadi Veesaar avavad oma soolonäituse „Telefon“ neljapäeval, 12. oktoobri õhtul kl 18 Tartu loodusmajas.

 

Kunstnikud Katrin Veegen ja Kadi Veesaar mängisid näitusetöid luues omavahel lapsepõlvest pärit mängu „Telefon“, ja kutsuvad ka näituse külastajaid seda mängima. 

Nimetatud mängus antakse inimeselt inimesele edasi sõna, mis sageli oma teekonnal moondub ja muutub millekski täiesti uueks. Kunstnikud seevastu andsid teineteisele edasi kogemuslikke kilde ja hetki elust, mis on olnud meeldejäävad. Need on olnud inspireerivad momendid, mis on jäädvustatud fotodena. Samas- algselt tajutud emotsioon on pildi kujutises juba moondunud. Foto vaatajal tekivad omakorda hoopis uued seosed ja tundmused. Need tõlgendused ongi vormunud käesoleva näituse eheteks.  

Viimaseks „lüliks“ selles mängus saab olema näituse külastaja, kellel on võimalus proovida arvata ja tunda ära see fotole jäädvustatud hetk, millest on saanud ehe ja mis peidab endas uut ja vana informatsiooni. 

Kunstnike kommentaar: 

„Seda mängu omavahel mängides avastasime, et paratamatult üks inspireerivamaid ja tugevaimaid emotsioone esilekutsuv allikas on loodus. Ei tasu ka ära unustada, et mäng ei ole ainult väikese inimese töö!“

Katrin Veegen ja Kadi Veesaar