Alo Põldmäe loodusfotode näitused puudest

Avamine ja autoriõhtu 15. juuni kell 18!

"ÖISED POLAARPÄEVA KASED"

 

Fotod on tehtud 370 km põhjapolaarjoonest põhjapool, Soome, Rootsi ja Norra riigipiiride ristumiskohas, Kilpisjärvi järve ääres polaarpäeva öösel kääbuskaskede võlumetsas. Puud kasvavad õhukese mullakihiga kiviklibul, kaljunukkide vahel. Tasakaalu hoidmiseks teevad puutüved isemoodi imelisi väändumisi. Tõeline vormide tulevärk!

 

"MUUSIKALINE NEERUTI"

 

Alo Põldmäe:

„Rännates Lääne-Virumaal, mu maakodu lähedal asuvates Neeruti mägede metsades, avastasin ootamatult puude omapärase maailma ja hakkasin neid pildistama. Kinnitust sai teadmine, et tarvitseb vaid mõni samm rännurajalt kõrvale astuda ja su silmale-kõrvale võivad avaneda uued maailmad!

Mulle kui muusikule jäid kõigepealt silma nn. muusikalised – pille ja muusikamärke meenutavad puud. Need hakkasid end nii peale peale suruma, et otsustasin moodustada neist näituse „Muusikaline Neeruti“.

Alo Põldmäe endast:

„Olen helilooja, muusikauurija ja – pedagoog. Loon enamasti kammermuusikat, mul on 3 ooperit ja 2 balletti. Huvi looduse vastu väljenduse ka heliteostes – „Eesti maastikud“ klaverile, „Neeruti süit“ klavessiinile, viiulisonaat „Pühajärve panoraam“... Tegelen eesti klaveriajaloo uurimisega ja Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi rajamisega. – Hiljuti tärkas huvi puude pildistamise vastu. Tegin algust Neeruti muusikaliste puudega, millele lisandusid teised puu-teemad. Kokku on olnud puudenäitusi 96 kohas, neist kaks väljaspool Eestit -  Kopenhagenis ja Peterburis.

                  

Näitusi saab vaadata:

Tartu loodusmajas Lille 10

15. juuni-12. august 2017

T-R 10-18

L- 11-16