Algas 2017. aasta jalgrattakooli sügiskursus

Algab registreerimine jalgrattakooli 2017. a sügiskursustele!

2017. aasta sügisel ootame uusi õpilasi Tartu linna jalgrattakooli! Jalgrattakool on mõeldud kõigile 10-15 aastastele õpilastele, kes soovivad taotleda jalgratturi juhiluba.

18. septembril algab jalgrattakooli sügiskursus. Kursus toimub igal esmaspäeval ja kolmapäeval kl 15.30-17.00. Kursuse viimane teooriatund toimub 4. oktoobril. Sel päeval sooritatakse ka teooriaeksam. Sõidueksam toimub 7. oktoobril (NB! Sõidueksami aeg võib ka muutuda! Täpse sõidupäeva aja lepib õpetaja õpilastega kokku kursuse jooksul). 

NB! Tulenevalt jalgratturite koolitamise nõuetest on esimesel korral ka lapsevanemate osalemine tunnis kohustuslik!

***

Rattakursuse raames leiavad aset nii teooriatunnid kui ka sõiduõpe. Teooriatunnid toimuvad Tartu loodusmajas aadressil Lille 10. Kursuse teooriaosa lõpeb eksamiga. Rattakursuse praktikaosa läbitakse kursuse lõpus ühe päeva jooksul. Sõidupäev toimub Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil. Samal päeval sooritatakse ka praktikaeksam. 


***
Jalgrattakooli registreerumine:

Laste jalgrattakooli kursustele saab registreerida veebis siin!

Kursuse sisu kohta vaata täpsemalt õppeprogrammist!

Kogu kursuse hind lapse kohta on 15 eurot.

***
Kursuse eest tasumine:

Makse saaja: Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Konto: SwedBank EE502200221019407978
Makse selgitus: jalgrattakool + lapse nimi

Kõik Jalgrattakooli edukalt läbinud õpilased saavad endale jalgratturi juhiloa ja helkurvesti, et jalgrattaga sõites olla nähtavamad!

 

 

***
Jalgrattakooli laste kursusi viib läbi Õnneleid Liikluskool. Koolitajateks on Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu linna koolides ja autokoolides. Täiskasvanute rattakursust juhendab kauaaegne jalgrattaentusiast Ilmar Peeter Part.

***

Tartu Linnavalitsus koostöös Tartu loodusmajaga alustas jalgrattakooli tegevust 2011. aasta sügisel ning jätkab seda siiani.

Rattakooli eesmärgiks on suurendada jalgrattakasutust Tartu linnas, parandada jalgratturite sõiduoskusi ning teadlikkust ohutust liiklemisest; samuti tõsta liiklusohutust ja edendada tervislikke liikumisviise, energiasäästu ning linna elukeskkonna kvaliteeti.

Vaata ka Jalgrattalinn Tartu Facebooki lehte.