08.11.2016 avavad jaanalinnud ja elevandid uue loodusfilmihooaja Tartus

MAFF Tartu hooaeg algab!
14. Matsalu loodusfilmide festivali võidufilmid
Tartu loodusmajas Lille 10


Teisipäeval, 8. novembril 2016 kell 18.00

Tänu koostööle Tartu loodusmajaga jõuavad juba 10. aastat parimad Matsalu loodusfilmide festivali filmid ka Tartu publikuni. Nagu harjumuseks saanud, on võimalik ka sel hooajal Tartu loodusmajas novembrist aprillini iga kuu teisel ja kuu viimasel teisipäeva õhtupoolikul parimaid loodusfilme nautida. Kokku toimub 11 filmiõhtut, kus on võimalik näha ligi 25 festivali filmi.

MAFF-i filmihooaeg algab Tartu loodusmajas 8.11.2016 kell 18.00 festivali peapreemia Grand Prix pärjatud filmiga „Elevandi hind“ (Austria) ning kategoorias „Loodus“ I preemia võitnud filmiga „Jaanalind – elu joostes“ (Austria).

 

Filmi „Elevandi hing“ (Austria, 50 min) režissöörid on Beverly ja Dereck Joubert. 
Selles kunstiliselt kaunis ja jõulise, kuigi vaevuhoomatava loodushoiusõnumiga film ühest maailma suurimast loomast. Osava ajalooliste ja kaasaegsete kaadrite põiminguga kujutatakse filmitegijate isiklikku uurimisretke elevandi hinge. Tutvustusklipp.

 

 

 

Filmi „Jaanalind – elu joostes“ (Austria, 50 min) režissöörid on Mike Birkhead, Martyn Colbeck. 
Filmipärl maailma suurimast linnust. Namibia jaanalindudel on igal aastal raske ülesanne – sigimiseks tuleb valida täpselt õige ajahetk.  Pojad peavad kooruma vihmaperioodi ajaks. Kui ajastus on vale, jääb toitu napiks…

Tutvustusklipp.

 

 

Tartu loodusmajas toimuvatel filmiõhtutel on inglisekeelsetel filmidel sünkroontõlge eesti keelde.


Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid).
Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.

Lisainfo:
Anneli Ehlvest
Tel. 53442160