Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu Loodusmaja loodusteemaline mälumängusari

Eesti Ornitoloogiaühingu ja Tartu Loodusmaja loodusteemaline mälumängusari

2017. a septembrist alustas uut hooaega EOÜ ning Tartu loodusmaja loodusteemaline mälumängusari, mis kestab 2018. a varakevadeni. Seekordse uuendusena on lisandunud igale mängule üks lühiettekanne põnevast linnumaailmast loodusuurija silmade läbi. Mängud toimuvad Tartu loodusmaja saalis neljapäeva õhtutel 2x kuus. Mängude läbiviimisega kogutakse raha linnukaitseliste talgute korraldamiseks. Kõik huvilised ja mängurid on oodatud.  

 

Loodusteemalise mälumängu toimumisajad:

7. ja 21.sept 2017
5. ja 26.okt 2017
9. ja 30.nov 2017
7. ja 21.dets 2017
***

11. ja 25.jaan 2018
8. ja 22.veebr 2018
8. ja 22.märts 2018
5. ja 19.aprill 2018

*Korraldajal on õigus teha programmis muudatusi. Mängude toimumise aegu jälgige EOÜ ja Tartu loodusmaja kodulehtedelt.

OSAVÕTUTASU
Mängudel on heategevusliku eesmärgiga osalustasu: täiskasvanud mängijale 3€, alla 16-aastastele 2€ ja alla 10-aastastele tasuta. Osalustasu kogutakse ka sel hooajal annetusena linnukaitseliste talgute korraldamiseks, milest esimesed toimuvad juba septembrikuu lõpus Soontaga kaitsealal ja selle ümbruses. Talgute käigus selgitatakse välja, kus elab Võrtsjärve kassikakk ja püütakse leida Põru must-toonkure pesa ja Soontaga kanakulli.

REEGLID

  • Osaleda võib nii üksi kui ka võistkonnaga. Võistkonna suurus on kuni 6 liiget. Võistkond võib olla moodustatud juba enne mängu, kuid alati leiab sõbrad ka kohapealt.
  • Mängus peetakse küll üldist hooaja punktiarvestust, kuid vabalt võib osaleda vaid ühes mängus ja ka auhindu jagatakse igas mängus.
  • Igas mängus tuleb vastus leida 20 küsimusele. Igale küsimusele on vastamiseks aega ca 1 min. Enamasti on küsimustele lisatud ka vastusevariandid. Küsimused käsitlevad loodust laiemalt ja ei keskendu ainult lindudele. 
  • Keelatud on nutitelefonide, arvutite jm abivahendite kasutamine.
  • Küsimused koostab ja kannab ette Urmas Abel Eesti Ornitoloogiaühingust.

AUHINNAD
Igas mängus saavad väikse auhinna kõige rohkem punkte kogunud võistkond. Samuti peetakse hooajaarvestust. Peauhinna hooaja võitjatele paneb välja Viru Folk. Mälumängu finaal ja pidulik lõpetamine toimub 19. aprillil.

TOETAJAD
Mängude läbiviimist toetavad Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Loodusmaja, peauhinnaga toetab Viru Folk.
Mälumängude läbiviimise eestvedaja ja mängude juht on Urmas Abel, ettekannete osa korraldab Marko Mägi. Mänge aitavad kohapeal läbi viia Kristiina Kübarsepp, Martin Tikk ja Jaan Grosberg.

Varasemate mälumängudega saad tutvuda siin