Üritused Tartu linna ja maakonna lastele

Tartu Loodusmaja korraldab toredaid üritusi lisaks loodusmaja laste ka teistele huvilistele. Kõige värskemat infot leiate uudistest ja sündmuste kalendrist.

Seenenäitus
Igal sügisel korraldab Tartu Loodusmaja seenenäituse, kuhu on oodatud kõik huvilised. Näituste materjali on aidanud määrata mükoloogid Külli ja Kuulo Kalamees ja teised mükoloogid.
 
Läbi aegade on toimunud:

Kevadine loodusraja õppepäev Tartu koolide õpilastele
Igal aastal maikuus matkame looduse õpperadadel. Õpperaja kokkutulekule kutsutakse igast Tartu linna koolist 7. või 8. klassist 3-4 õpilast. Loodusrajal on kuni 10-neõpilaselistel rühmadel juhendajad ja õpperaja läbimise järel selgitatakse tublimad taimede ja koduloo tundjad, joonistatakse plakateid ja päevalehti ning arutletakse keskkonnateemadel.
2003. aastal oli Tartu noortel juba 25. kokkutulek looduse õpperajal Tilleorus. Millised looduse õpperajad selle traditsioonilise ürituse käigus Tartu noortel aastate jooksul läbi käidud on, leiate siit.
2004. a. kokkutulek Võrtsjärve Tamme paljandil.
2005. a. kokkutulek Vällamäel Haanjas.
2006. aastal viis 28. kokkutulek Tartu noored loodussõbrad Kalajärve-Kakerdaja õpperajale.
2007. a. kokkutulek Ilmatsalu linnurajal.

Looduskaitse viktoriin
Looduse paremaks tundmaõppimiseks ja keskkonnaprobleemide mõistmiseks korraldavad Eesti Looduskaitse Seltsi Tartu osakond ja Tartu Loodusmaja juba üle 20 aasta maikuus Tartu linna ja maakonna keskkooliõpilastele looduskaitse viktoriini. Küsimused on looduskaitse teemadel. Võistkonda kuulub koolist kolm õpilast. Tublimaid premeeritakse raamatutega ja võimalusega osaleda Looduskaitse Seltsi Tartu osakonna poolt korraldataval ühepäevasel ekskursioonil. Preemiasõidud on toimunud alates 1997. aastast,  mil korraldati õppeekspeditsioon Manilaiule ja Sorgu saarele. Preemiareisil on käidud ka Osmussaarel (2002) ja Mohni saarel (2003).

Kokkuvõtted Tartu linna ja maakonna looduskaitseviktoriinidest:
1997. aasta
1998. aasta
1999. aasta
2000. aasta
2001. aasta
2002. aasta
2003. aasta