Talvefestival 15.02.2014

Tartu loodusmaja, Lille maja, loomemajanduskeskus ja Tartu Seikluspark kutsuvad laupäeval, 15. veebruaril kell 16 kõiki huvilisi talvefestivalile!

Festivalil meisterdatakse jääst, lumest, aga ka taaskasutatavatest materjalidest laternaid, mis paigutatakse valgusmänguna pargialale. Avastamisrõõmu pakub lumine park,  kus  viiakse läbi erinevaid talviseid katseid, uuritakse lindude ja loomade tegemisi, õpitakse ise tegema varjuteatrit. Nalja ja naeru pakuvad erinevad seltskonnamängud, matkanippe jagavad loodusmaja huviringide õpilased. Kehakinnitust pakub Lille maja, kus saab valmistada maitsvaid pannkooke, Loomemajanduskeskuses on avatud Unistuste kohvik. Tuledesäras pargiala on võimalik nautida kuni kella 20.00. Uisusõpru meelitab aga kell 18.00 Kaubamaja kõrval asuval liuväljal algav uisudisko.

Tegevused toimuvad Tartu loodusmaja ja loomemajanduskeskuse pargialal (Lille ja Kalevi tn vaheline ala), loodusmajas (Lille 10), Lille majas (Lille 9) ja loomemajanduskeskuses (Kalevi 17).

FESTIVALI AJAKAVA:

Tartu loodusmajas, Lille 10
Kell 16-18 taaskasutatud materjalidest laternate meisterdamine

Lille majas, Lille 9
Kell 16-18 pannkookide valmistamine
Kell 16-18 plekkpurkidest laternate valmistamise töötuba

Loomemajanduskeskuses, Kalevi 17 saalis:
Kell 12-18 on avatud Unistuste kohvik
Hedviga Vei Disainimajast ja Maigi Lubi Milla Vanakraamist muudavad Kalevi 17 saali õdusaks kohvikuks, kus pakutakse magusaid elamusi, mis kõik valmivad korraldajate ja nende sõprade poolt.
Heategevusliku kohviku tulu läheb Siili purskkaevu loomisfondi, mis on ainuke pärl, mis veel puudub loodusmaja ja LMK ühisest pargist. Nii et kui sul on isu seda ettevõtmist toetada, küpseta midagi head, too kook Unistuste kohvikusse ja naudi mõnusat aega Talvefestivalil ning üheks päevaks avatud kohvikus!
Unistuste kohvik

Pargialal:

  • Kell 16.00-18.00 elamusretk

Tule ja pane end proovile! Talvise elamusretke käigus tuleb läbida seiklusrada praktiliste ülesannetega. Proovi oma osavust telgi püstitamisel, räätsadega matkamisel, takistuste ületamisel ja matkaülesannete lahendamisel.

 

  • Kell 16.15-17.15 loomade talvenipid

Mida leidub loomade-lindude talvisel toidulaual ja kuidas meie neid toidu leidmisel aidata saaksime?

  • Kell 16.00-17.00 talvised eksperimendid

Tule ja avasta lumekristallide maailma digiluubi abiga!
Jäist ja lumist möllu ja pauku tuleb veelgi!

  • Kell 17.15-18.00 varjuteater

Varjuteatri õpitoas saab teada, kuidas luua oma kehaga loomasiluette. Omandatud oskusi rakendatakse kell 17.30 algaval varjuteatri etendusel. Tule osalema ja vaatama!

  • Kell 17.00-17.30 seltskonnamängud

 

  • Kell 18.00-20.00 võimalus jalutada ja nautida tuledesäras pargiala


Pidu jätkub kell 18.00 algava uisudiskoga Tartu Kaubamaja juures asuval liuväljal!

Lisainfo:
Triin Rassulov
Tartu loodusmaja
telefon 5559 3908
e-post: triin.rassulov@teec.ee
www.teec.ee