Energiasäästlikud lahendused ehituses. Päikeseenergia. Ringkäik Tartu loodusmajas.

Reedel, 14. novembril
kell 18.00
Tartu loodusmajas
Lille 10

14. novembril kell 18.00 ootame huvilisi Tartu loodusmaja energialahendusi tutvustavale loodusõhtule ning maja ringkäigule.

Kuna alles äsja ühendati Tartu loodusmaja päikesepaneelid, siis ennekõike keskendume loodusõhtul just päikeseenergia kasutamisele. Päikesepaneelide tööpõhimõtteid selgitab ja tutvustab taastuvenergia asjatundja Urmo Lehtveer.

Maja tutvustav ringkäik majandusjuhataja Ilmar Pardi juhtimisel võimaldab piiluda loodusmaja tagaruumidesse ning annab ülevaate maja energiasäästlikest lahendustest.

Ringkäigule palume eelnevalt registreeruda telefonil 736 6120 või e-posti aadressil info@teec.ee.

Tartu loodusmaja valmis 2013. aasta suvel. Tegemist on energiatõhusa avaliku hoonega, kus on vihmaveekogumise süsteem kasvuhoone ja aia kastmiseks, automaatika ruumide kütte- ja ventilatsioonisüsteemide reguleerimiseks, soojustagastusega ventilatsioonisüsteem ning päikesepaneelid. Siseviimistluses on kasutatud naturaalseid materjale: puitu, betooni, savikrohvi. Ka kõik tegevused majas on organiseeritud keskkonnasäästlikult, korraldatud on jäätmete liigiti kogumine, biojäätmed komposteeritakse vastavates kogumiskastides.

10.-16. novembril 2014 toimub juba kuuendat korda energiasäästunädal,  mille eesmärk on panna inimesi mõtlema energia tarbimise ning selle vähendamise peale. Ühte nädalasse on koondatud mitmeid tegevusi ja üritusi, et anda sellele teemale suurem kuuldavus ja nähtavus.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Kati Kekkonen
tel 736 6120
e-post: info@teec.ee
www.teec.ee