Tartu loodusmaja öökuninganna puhkes õide. Vaata ka videot!

Tartu loodusmaja talveaias puhkes eile, 11. aprilli hilisõhtul õide öökuninganna.

Seda, millal täpselt öökuninganna õis avaneb, on raske aegsasti ette ennustada. Eile õhtul kl 20 paiku oli siiski selge, et veel ühte ööd kinnine õienupp enam vastu ei pea. Seetõttu oli loodusmaja talveaed avatud hilisõhtul 22-23 ning kõik huvilised, kelleni uudis öökuningannast oli Facebooki vahendusel jõudnud, said tulla kaunitari imetlema.

Kes eile õhtul õit uudistama ei jõudnud, ei pea aga kurvastama, sest on lootust, et loodusmaja öökuninganna avab sel kevadel veel nii mõnegi õie. Nimelt lugesid loodusmaja töötajad nädala alguses taimel kokku lausa 15 õiepunga.  15 õienuppu oli loodusmaja jaoks lausa märgilise tähendusega, kuna esmaspäeval, 11. aprillil tähistas Tartu loodusmajas tegutsev SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus oma 15. sünnipäeva.

Öökuninganna ehk suureõieline kuukaktus (Selenicereus grandiflorus) on kaktuste seas üks legendaarsemaid. Õieilu jätkub öökuningannal paraku üürikeseks – juba järgmiseks hommikuks on imeilus õis närbunud. On levinud arvamus, et öökuninganna õitseb vaid ühel ööl aastas. Tegelikult pole see päris nii. Üks õis on tõesti avatud vaid ühel ööl, kuid järgmistel puhkevad uued õied.

Tartu loodusmaja on lootusrikas ning kui peaks lähiajal mõni õitest veel avanema, korraldab loodusmaja taas avatud uste õhtu, et kõik huvilised saaksid õitsvat öökuningannat imetleda. Öökuninganna õie avanemisest teavitab loodusmaja oma Facebooki lehe www.facebook.com/tartuloodusmaja ja kodulehe www.tartuloodusmaja.ee vahendusel.

Time-laps video: https://vimeo.com/213061621


Lisainfo:
Kaari Rodima
Loodusmaja aednik
kaari.rodima@teec.ee
www.tartuloodusmaja.ee