Jätkub registreerimine jalgrattakooli 2017. a kevadkursustele!

Algab registreerimine jalgrattakooli 2017. a kevadkursustele!

2017. aasta kevadel ootame uusi õpilasi Tartu linna jalgrattakooli! Jalgrattakool on mõeldud kõigile 10-15 aastastele õpilastele, kes soovivad taotleda jalgratturi juhiluba.

Kevadpoolaastal toimub 4 rattakursust:

  • 27.03-12.04, teooriatunnid toimuvad 2 korda nädalas, E ja K kl 15.30-17.00
  • 17.04-08.05, teooriatunnid toimuvad 2 korda nädalas, E ja K kl 15.30-17.00
  • 02.05-18.05, teooriatunnid toimuvad 2 korda nädalas, T ja N kl 15.30-17.00
  • 29.05-13.06, teooriatunnid toimuvad 2 korda nädalas, E ja K kl 15.30-17.00

 

NB! Tulenevalt jalgratturite koolitamise nõuetest on esimesel korral ka lapsevanemate osalemine tunnis kohustuslik!
Rattakursuse raames leiavad aset nii teooriatunnid kui ka sõiduõpe. Teooriatunnid toimuvad Tartu loodusmajas aadressil Lille 10. Kursuse teooriaosa lõpeb eksamiga.

Rattakursuse praktikaosa läbitakse kursuse lõpus ühe päeva jooksul. Sõidupäev toimub Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil. Samal päeval sooritatakse ka praktikaeksam.

***
Jalgrattakooli registreerumine:

Laste jalgrattakooli kursustele saab registreerida veebis siin!

Kursuse sisu kohta vaata täpsemalt õppeprogrammist!

Kogu kursuse hind lapse kohta on 15 eurot.

***
Kursuse eest tasumine:

Makse saaja: Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Konto: SwedBank EE502200221019407978
Makse selgitus: jalgrattakool + lapse nimi

Kõik Jalgrattakooli edukalt läbinud õpilased saavad endale jalgratturi juhiloa ja helkurvesti, et jalgrattaga sõites olla nähtavamad!

 

***
Sel aastal pakume uudse võimalusena kõigile kursusel osalevatele lastele ja nende vanematele peale kursuse läbimist lisa sõidukoolitust. Koolitus on mõeldud andma kursuse läbinud lapsele sõidupraktikat koos lapsevanemaga ning lapsevanemale teadmisi ja oskusi, kuidas ohutult koos lapsega sõita, millistele ohtudele ja sõiduvõtetele tähelepanu pöörata. Tartu linnas on väga erineva kvaliteedi ja ohutuse tasemega sõiduteid ja jalgrattateid ning igal jalgratturil on ohutuks liiklemiseks vaja osata hinnata ohte ja riske nendes erinevates oludes. Lisakoolituse käigus püütakse läbida võimalikult palju erinevaid tee tüüpe ja situatsioone ja arutatakse koos, kuidas seal ohutult käituda. Laps saab koolitusel osaleda ainult koos täiskasvanuga. Lisakoolituse aeg lepitakse kokku kursuse jooksul.

***
Jalgrattakooli laste kursusi viib läbi Õnneleid Liikluskool. Koolitajateks on Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu linna koolides ja autokoolides. Peredele mõeldud lisaõppepäeva viib läbi suurte kogemustega jalgrattaentusiast Ilmar Peeter Part.

***

Tartu Linnavalitsus koostöös Tartu loodusmajaga alustas jalgrattakooli tegevust 2011. aasta sügisel ning jätkab seda siiani.

Rattakooli eesmärgiks on suurendada jalgrattakasutust Tartu linnas, parandada jalgratturite sõiduoskusi ning teadlikkust ohutust liiklemisest; samuti tõsta liiklusohutust ja edendada tervislikke liikumisviise, energiasäästu ning linna elukeskkonna kvaliteeti.

Vaata ka Jalgrattalinn Tartu Facebooki lehte.