Eesti elurikkus sai koomiksisse pandud

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
31.05.2017

 

Eesti elurikkus sai koomiksisse pandud

Täna ilmub veebiraamat „Rikas elu“, mis koondab endas 52 Eesti elurikkust tutvustavat koomiksit koos täiendavate tekstidega. 12 kuu jooksul ilmus veebiblogis rikaselu.blogspot.com ja Eesti Päevalehes koomiksisari, mis kord nädalas tutvustas Eesti imelist ja rikast loodust läbi peategelaste Mägra ja Rasvatihase seikluste. Elurikkuse teemasid alates geneetilisest mitmekesisusest kuni elupaikade kadumiseni selgitavad lugejale loodusteadlased ja tekstide autorid.

„Tegu on teadust populariseeriva žanriga selles mõttes, et koomiks lehesabas püüab ka sellise lugeja pilku, kes muidu tõsistest loodusteaduslikest artiklitest mööda vaataks,“ kirjeldab ettevõtmist projektijuht Maris Mägi. „Koomiksisarja väärtus  seisneb ühelt poolt selles, et tõsised teemad Eesti loodusrikkuse ohustatusest on pandud humoorikasse pildilisse keelde, mis on arusaadav väga laiale sihtgrupile. Ja teisalt selles, et nimekad teadlased selgitavad lugejale lihtsas keeles piltidel kirjeldatud teemade tagamaid. Selgus, et enamus teadlasi on ka väga head kirjamehed ja –naised, nii et tekstid ise on väga mõnus lugemine,“ lisas Mägi.

Koomiksisari ilmus Tartu loodusmaja koostöös karikaturist Ott Vallikuga ning 27 Eesti teadlase ja autoriga ja seda toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Veebiraamat „Rikas elu“ on leitav http://www.tartuloodusmaja.ee/ET/oppematerjalid_programmid/artiklid-ja-ettekanded/

Koomiksitele teemad andnud ja neid ka saatvad sisukad lood elurikkuse erinevatest tahkudest kirjutasid Arne Ader, Anneli Ehlvest, Loore Ehrlich,  Aveliina Helm, Mart Jüssi, Toomas Kukk, Rein Kuresoo, Urmas Kõljalg, Leelo Laurits, Lennart Lennuk, Anne Luik, Lauri Lutsar, Mati Martin, Mart Meriste, Valdur Mikita, Mari Moora, Peep Männil, Aire Orula, Tiina Randlane, Riinu Rannap, Eldar Rassulov, Meelis Tambets, Aivo Tamm, Urmas Tartes, Leho Tedersoo, Meelis Uustal, Kristel Vilbaste.

Blogi: rikaselu.blogspot.com 

Toredat nautimist ja elurikast elu!

 

Lisainfo:
Maris Mägi
Projektijuht
maris.magi@teec.ee
www.tartuloodusmaja.ee